Orbán: „az RMDSZ kormányzati szerepe javíthatja a magyar-román kapcsolatokat”
A magyar miniszterelnök Kelemen Hunorral találkozott.
A magyar miniszterelnök Kelemen Hunorral találkozott.
A szenátus elnökét az RMDSZ jelölheti a román média szerint.
A külgazdasági és külügyminiszter szerint nemzetközi jogszabályok biztosítják a kisebbségek számára, hogy megőrizzék az identitásukat, többek között azt, hogy elénekelhessék a himnuszukat.
A kulcs az ország NATO-tagsága lehet.
Péterfy-Novák Éva és Péterfy Gergely néhány héttel ezelőtt úgy döntöttek: hosszabb időre elhagyják Magyarországot. Részleges emigrációba vonultak, mert – mint fogalmaznak – a hazai mérgező légkör elszívja az összes kreatív energiájukat. Most Olaszországban, egy Todi nevű városban élnek, és mindketten regényt írnak. Videochaten értük el őket.
Egy ötfős csoport tagjai ciánvegyülettel akarták megmérgezni a jelentős részt magyarok lakta kárpátaljai Beregszász ivóvízkészletét – számolt be az állítólagos tervről a Police Control Ukraine nevű hírportál.
Lehet, hogy valójában egyik párt sem akar kormányt alakítani a román parlamentben a vasárnapi választások után. Ha mégis, a kabinetnek a magyar RMDSZ is része lehet. Hosszú idő után újra bekerült egy látványosan magyarozó párt is, amelyen keresztül nagyobb szerepet kaphat az ortodox egyház nyugatellenes része is.
Az ukrán titkosszolgálat, az SZBU több tisztje ellenzi az ország NATO-hoz való közeledését és részben a kárpátaljai magyarok elleni akciókkal próbálja megakadályozni Kijev euroatlanti integrációját – állítják ukrán elemzők. Egyikük, Dmitro Tuzsanszkij a HVG-nek is megerősítette, több jel utal arra, hogy az SZBU valóban „önjáróvá” vált.
Petras Gražulis korábban a pedofilokhoz hasonlította a homoszexuálisokat. A YouTube-os incidens óta elérhetetlen.
Erdély elcsatolása 1920-ban Magyarországtól azért is megrendített sokakat, mert addigra kialakult az a sztereotípia, hogy az ottani magyarok a magyaroknál is magyarabbak, az ősi hagyományok leghitelesebb őrzői.
A korábbi évekhez képest komoly változásokat tapasztalhatnak azok, akik a brüsszeli reptérre érkeznek a nyáron. Aki a közelmúltban járt Zaventemben, az már nem találkozhat a terminálon kívüli fehér sátorrendszerrel, aki régebben, annak teljesen új lesz a katonáktól nyüzsgő légikikötő látványa. Szerzőnk szerint a belgák nem zavartatják magukat a veszély miatt és a készültséget is megszokták.
Sorozatunkban környező országokban és Európa nagyvárosaiban élő kollégáink mesélnek arról, amiről Kolozsváron, Pozsonyban, Bécsben, Berlinben vagy Brüsszelben beszélgetnek a helyiek, ha éppen leülnek kávézni. Ezúttal Lovász Attila pozsonyi újságíró fejti ki, hogy szerinte a szlovákiai magyarok pártjai a rendszerváltás óta először a "rossz oldalon" állnak.
Sorozatunkban környező országokban és Európa nagyvárosaiban élő kollégáink mesélnek arról, amiről Kolozsváron, Pozsonyban, Bécsben, Berlinben vagy Brüsszelben beszélgetnek a helyiek, ha éppen leülnek kávézni. Ezúttal Demény Péter marosvásárhelyi író gondolkodott el, milyen következményekkel nem számoltak azok, akik az úzvölgyi temetőháborút kirobbantották.
Azt nem részletezik, hogy ez pontosan miben manifesztálódik, de csak úgy röpködtek a milliárdok a határon túlra a legutóbbi kormányhatározatban.
Újraválasztották a szlovákiai Magyar Közösség Pártja (MKP) tisztújító kongresszusának küldöttei a párt elnöki posztjára Berényi Józsefet, az MKP eddigi első emberét szombaton Kürtön.